Łyżeczkowanie a pozytywne testy ciążowe

Witam. 2 miesiące temu miałam łyżeczkowaną macicę po obumarłej ciąży. miesiąc po zabiegu ginekolog wykryła torbiel wielkości ok 4 cm której wcześniej nie było. ok 10 dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. natomiast od tygodnia testy sa pozytywne z coraz ciemniejszą kreską. poza tym mam obrzmiałe piersi i czasami mi niedobrze. czy to możliwe że torbiel która powstała po zabiegu może powodować takie wyniki testu? i to po takim czasie? czy może jest prawdopodobna ciąża?

Piotr Pilarski

Koniecznie powinna się Pani zgłosić do ginekologa oraz wykonać badanie bhcg z krwi. Ciężko powiedzieć co jest przyczyną bez zbadania.

Pozdrawiam.