Mój ojciec (70lat) zrobił badania krwi. Ob-55. Czy to jest wynik w normie.

Przebył choroby Nerek, usunięcie kamieni. Przez kilka lat chorował na zapalenie stawów (brał zastrzyki).
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Wynik wskazuje na stan zapalny toczący się w organizmie, co może odpowiadać zapaleniu stawów lub np. zapaleniu dróg moczowych (kamica nerkowa do tego predysponuje). Nie jest to wynik w normie, ale biorąc pod uwagę powyższe okoliczności znana może być jego przyczyna.