Niedoczynność tarczycy i cierpnięcie kończyn

Witam. Mam 36 lat, niedoczynność tarczycy. Zauważyłam, że szybciej niż kiedyś cierpną mi kończyny, np. nogi w pozycji siedzącej, bez zakładania "nogi na nogę" lub niekiedy w czasie snu leżąc prosto tracę czucie nad kolanami,które po rozruszaniu wraca. Ponadto czasem drga mi dolna warga ,po przygryzieniu lub naciągnięciu jej. Odczuwam też wewnętrzne delikatne niewidoczne drżenie nóg. O czym mogą świadczyć takie objawy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć wiele przyczyn, w tym mogą wynikać z zaburzeń elektrolitowych, schorzeń neurologicznych czy też naczyniowych. Sugeruję diagnostykę pod okiem lekarza POZ.