Nieprawidłowy wynik HCT w morfologii krwi

Mam 26 lat. W morfologii wszystkie wyniki wyszły dobrze, oprócz HCT= 46,8. Czy to dużo za wysoki wynik? Czy mam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jedyną nieprawidłowość w pełnej morfologii stanowi podwyższona wartość hematokrytu to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest odwodnienie. Proszę zatem starać się dbać o nawodnienie, tj. pić więcej.