Jak zrozumieć wynik morfologii?

Witam. Proszę o interpretacje wyniku badania morfologii Wbc 9,89 Rbc 5,46 ( podwyższone, norma 4-5,2) Hgb - 13 Hct - 41,7 Mcv - 76,4 ( obniżone norma 86-110) Mch - 23,8 (obniżone norma 26-38) Mchc- 31,2 Rdw-c - 14,6 Rdw-s - 39,8 Plt- 278 PDw- 14,6 Mpv - 11,8 Pct- 0,33 Lekarz rodzinny stwierdził ze krew jest za gęsta i kazał duzo pic. Byłam w trakcie badania 3-4 dni po miesiączce. Trzy tygodnie wcześniej te wartości również były podobne ( dodatkowo wbc było lekko powyżej normy) Proszę o zinterpretowanie.

Lek. Paweł Szadkowski

Zinterpretować wyniki można tylko po ocenie Pani stanu klinicznego i pełnych wyników morfologii. Faktycznie wyniki te mogą świadczyć o pewnym odwodnieniu. Nie niepokoiłbym się nimi jednak zbyt bardzo.