Niezadowolenie z płci dziecka

Witam, Planowalismy z mezem chlopca ,przeczytlismy cala dostepna literature,wykorzystalismy wszelkie wskazowkidot. metod planowania plci.Niestety jestem w 3 ciazy i znowu bedzie dziewczynka.(usg 3d-22tydzien ciazy)Czuje rozczarowanie,zal,nie moge zaakceptowac tego faktu.Maz sie pogodzil i stara sie mnie wspierac ale moja kondycja psychiczna placz ,zal jest codzien gorsza.Jak mam sobie pomoc?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa i przyjrzenia się swoim blokadom, oczekiwaniom, potrzebom oraz emocjom, które utrudniają Pani akceptację dziecka, takiego jakim ono jest. Warto to zrobić jeszcze zanim maluszek się urodzi.

Polecam udać się do psychologa celem przepracowania Pani negatywnych emocji oraz przekonań względem dziecka. Taka konsultacja jest o tyle niezbędna, że:
- w trakcie ciąży ciągłe zamartwianie się, napięcie i stres mogą mieć niekorzystny wpływ na płód i jego rozwój,
- po narodzinach Pani postawa względem dziecka może stać się negatywna, wręcz zimna i odpychająca a to znów dobrze na rozwój psychospołeczny dziecka nie wpłynie,
- może powodować kryzys małżeński.
Pozdrawiam