Nieznaczne zagęszczenia miąższowe w okolicy prawego kata przeponowo-żebrowego

Witam Bardzo bym prosiła o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej. W zeszłym roku chorowałam na zapalenie płuc i opłucnej, do tego doszła zakrzepica i zatorowość płucna. Zostałam chyba z tego wyleczona. Ostatnio przeziębiłam się i bardzo bolała mnie klatka piersiowa w podobnym miejscach ja przy zapaleniu płuc. Zrobiłam RTG i oto wynik badania: Nieznaczne zagęszczenia miąższowe w okolicy prawego kata przeponowo-żebrowego, poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Z góry bardzo dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik może świadczyć o zmianach zapalnych. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie RTG będzie można zastosować odpowiednie postępowanie.