Noszenie pasa brzusznego po operacji przepukliny pępkowej

Witam, jestem wysportowanym 34 letnim mężczyzną 4 dni po operacji małej przepukliny pępkowej bez siatki. Jak często powinienem nosić pas brzuszny (noszę go tylko jak wstaję) i jaki utrzymać stosunek leżenia do chodzenia? Czy mogę przyspieszyć leczenie robiąc coś dodatkowo lub jedząc coś szczególnego?

Wystarczające jest noszenie pasa przepuklinowego w czasie aktywności fizycznej przez miesiąc po zabiegu. Potem już w pełni można obciążać mięśnie powłok brzusznych. Jeśli wykorzystuje Pan pas przepuklinowy nie ma potrzeby ograniczania się do spoczynku przez leżenie. Może Pan prowadzić normalny tryb życia tylko wyłączając sytuacje znacznie zwiększające napięcie mięśni powłok brzusznych. Nie ma też metody przyspieszającej gojenie się rany przez jakiekolwiek czynności czy dietę po tego typu zabiegu w sytuacji klinicznej jaka Pana dotyczy.