O czym mogą świadczyć moje wyniki badań i podwyższone ALT i AST?

Witam. Wczoraj odebrałam wyniki badań i wyszło mi dość wysoko podwyższony poziom ALT i AST. Bardzo się niepokoje, a wizytę u lekarza mam dopiero w przyszłym tygodniu. Bardzo proszę o interpretacje wyników i możliwą przyczynę podniesienia tych wartości. Dziękuje. ALT - 153,3 U/L AST - 66,9 U/L Bilirubina całkowita 0,93 mg/dl Cholesterol 148 mg/dl Trójglicerydy 55 mg/dl

Nie da się odpowiedzieć na to pytanie nie znając Pani wywiadu chorobowego. Podwyższone wartości ALT i AST mogą świadczyć o chorobach wątroby, celiakii, chorobach reumatycznych, bądź wynikać ze stosowania leków i nie tylko.