O czym świadczy mój wynik TK zatok?

Dzień dobry proszę o pomoc w interpretacji wyniku TK zatok. - przerost błony śluzowej małżowin nosowych środkowych i dolnych obustronnie z większym nasileniem po prawej stronie - dyskretne polipowate zmiany zapalono śluzówkowe w zatoce szczękowej po stronie prawej o grubości 3 i 5 mm oraz w zachrypły bocznym lewej zatoki klinowej - poza tym zatoki boczne nosa prawidłowo powietrzne - kompleksy ujściowy przewodowe oraz ujścia zatok klinowych drożne - przewody nosowo łzawe obustronnie niedrożne Warianty anatomiczne w postaci: - komórek podczolowych Hallera obustronnie z większym nasileniem po stronie prawej - wydatnych komórek grobli nosa Aggera obustronnie - nadmiernie rozbudowanych zachylkow bocznych zatok klinowych z większym nasileniem po stronie lewej z niewielkimi zmianami zapalnymi j.w

po pierwsze sam sobie oceniam TK zatok. opisy radiologów i nasze opisy chirurgów głowy i szyi TK zatok niejednokrotnie różnią się znacznie. po drugie nie wiem co Ci po prostu dolega. Albo napisz coś więcej albo przyjedź z tą płytą CD .