Obawy przed skutkami ubocznymi tabletek antykoncepcyjnych

Witam chciałabym zaczać brać tabl antykoncepcyjne ale się boję skutków ubocznych. Mam niedczynnosc tarczycy i mam brac tylko przez 2 tyg debretin i contix . czy to przeciwskazania? istnieje jakaś ochrona przed skutkami ubocznymi tabl ? cześto one występują? Mam 24 lata..DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŻ...

Rozsądna terapia hormonalna nie jest szkodliwa, a na pewno ma więcej zalet niż wad jeżeli zostanie umiejętnie dobrana i odpowiednio stosowana . Zapraszam na wizytę.