Odsłonięte szyjki zębowe

Witam. Mam problem otóż mam odsłonięte szyjki zębowe na dolnej części zębów nie są mocno po za tym ruszał się ząb 1 na dole zbyt dużo kamienia wypadł ząb z korzeniem Byłam w Dent-im pani doktor usunęła mi kamień (nie byłam 2 lata u stomatologa )stwierdziła że mam do usunięcia dwie czwórki na dole bo się ruszają i są widoczne korzenie z oby dwu stron. Po tym usunięciu zębów zaproponowała mi protezę zębową mówiąc mi że powinnam usunąć pozostałe zęby i mieć całkowitą protezę podleczyłą mi dwa zęby

Dzień dobry. Obawiam się, że ma Pani dość daleko posuniętą paradontozę. Jeżeli już kilka zębów zostało usuniętych, ponieważ miały odsłonięte korzenie i chwiały się w wyrostku zębowym, możemy się spodziewać, że reszta uzębienia też jest zainfekowana bakteriami odpowiedzialnymi za schorzenia przyzębia. Dlatego Pani lekarka dobrze doradziła, żeby wszystkie chore zęby usunąć i zastąpić protezą. Utrzymać w ustach można naprawdę tylko zęby z silnym przyzębiem.
Serdecznie pozdrawiam, dr Urszula Jarosz