Opuchlizna i sinienie małego palca u nogi po uderzeniu

Witam. Kilka dni temu uderzyłam się małym palcem u nogi o listwę dosyć mocno. Po uderzeniu palec mi bardzo opuchł i zsiniał. Robiłam sobie przez kilka dni okłady z altacetu i opuchlizna zeszła i już nie jest siny ale cały czas boli przy ruchu. Co mi mogło się w niego stać? proszę o pomoc. Brat mówił że mogę mieć pęknięty. Czy może mieć rację? Czy palce mógł pęknąć, albo zostać złamany od takiego uderzenia? Wydaje mi się to mało prawdopodobne. Przecież uderzyłam się tylko w listwę. Czy małe palce u nogi są takie delikatne? Czy powinnam to skonsultować z lekarzem? A może wykonać prześwietlenie? Niepokoi mnie ten ból i już nie wiem co robić. W końcu opuchlizna zniknęła. Może już się goi. Proszę o pomoc

Palec może być złamany, może być tylko stłuczony.Trudno powiedzieć. Jeśli jest złamany to i tak zwykle nie wymaga innego leczenia, niż odciążanie. Dla pewności warto zrobić rtg. Można zabezpieczyć palec mocując go plastrem do palca 4.