Plamienie zamiast okresu w czasie ciąży

Witam! Ostatnio okres pojawił się normalnie - w czasie 7-dniowej przerwy w zażywaniu tabletek, ale nie był on taki ja zawsze - mniej obfity, kolor wydzieliny był trochę inny od tego co zwykle. 2 dni po okresie pojawiło się jeszcze bardzo lekkie plamienie. W związku z tym, że pojawił się okres zaczęłam brać kolejne opakowanie. Chcę wiedzieć, jakie jest prawdopodobieństwo ciąży (zwykle zabezpieczam się podwójnie, ale zdarzył się stosunek bez prezerwatywy)?.Jaka jest możliwość, że zamiast okresu mam plamienie, takie jak miewają kobiety w ciąży? Co stanie się z ewentualną ciążą, jeżeli nadal będę brać tabletki? Czy to w ogóle możliwe?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, to szanse na ciążę są praktycznie zerowe. Doustna antykoncepcja jest najskuteczniejszą ze wszystkich metod. Dla uspokojenia się, może Pani wykonać w każdej chwili test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!