Po jakim czasie zdjąć opatrunek po operacji kręgosłupa?

Witam . 12-02-2015 mialam operacje kregoslupa po jakum czasie moge zdjac opatrunek i chodzic bez ?? Powiem tyle ze mam szwy rozpuszczalne i ladnie sie goi .szwy maja juz kolor czarnawy. Uzywam plastrow szpitalnych i zaczyna mi sie odpazac skora ;( od tego kleju

Witam, jeśli rana pooperacyjna jest sucha, to opatrunek można zdjąć już 4 dni po operacji. Najlepiej goją się na świeżym powietrzu, a nie pod opatrunkiem.
Pozdrawiam,