Podejrzenie u siebie nerwicy lękowej

Witam. Obawiam sie ze cierpie na nerwice lekowa. Bardzo sie boje byc sama w domu o wieczorach czy sama na noc to juz nie wspomne. Co mam robic?

Warto się zgłosić do psychologa i rozpocząć psychoterapię. Pmoże ona zrozumieć i poradzić sobie zarówno z przyczynami jak z objawami lęku.

Witam
Źródłem Pani lęków są zapewne
Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Może się Pani zgłosić na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinetu prywatnego. Początkowe wizyty pozwolą specjaliście poznać Pani trudności ich naturę i przebieg. Na podstawie diagnozy psycholog/psychoterapeuta zapewne zaproponuje Pani możliwości leczenia. Być może, jeśli uzna, że to potrzebne, zasugeruje wizytę u lekarza psychiatry.
Zachęcam, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem leczenia. Życzę dużo siły i odwagi na drodze do zdrowienia.

Karolina Matlak

Witam Panią. Przede wszystkim proszę nie stawiać sobie diagnozy samodzielnie. Do tego jest potrzebny specjalista. Z Pani opisu wynika, że wyraźnym i silnym objawem jest lęk. To, że występuje nie musi oznaczać, że cierpi Pani na nerwicę lękową. Lęk występuje również jako następstwo doświadczeń traumatycznych jakie mogą mieć miejsce w życiu człowieka. Proszę udać się w bezpośrednim kontakcie do psychologa. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/