Powiększone migdały i nalot na nich u 4-latka

Witam mam pytanie odnośnie czterolatka. Zauwazyłam, że ma powiększone migdały i takie białe naloty na nich, jednak dziecko nie odczuwa bolu, dobrze je, nie ma także żadnych innych objawów choroby typu kataru czy kaszlu. Co to może być i jak z tym walczyć. Pozdrawiam

Mikołaj Cyganok

Witam! Istotnym dla postawienia właściwej diagnozy jest różnicowanie opisanych nalotów (czy jest to nalot np. włóknisty, ropny, a może są to czopy retencyjne) na podstawie oceny wizualnej. Sugeruję zatem udać się do pediatry, który będzie mógł zbadać dziecko i w razie, kiedy uzna to za zasadne, pokierować dalszą ścieżką diagnostyczną-terapeutyczną.