Pozytywny test ciążowy a stosowanie preparatu Jodit

mam 29 lat, w październiku 2014 poroniłam. Od listopada 2014 biorę 0,25 Euthyrox (ch.Hashimoto) i kwas foliowy. Wczoraj zrobiłam test ciążowy który okazał się pozytywny. Wizytę u endokrynologa będę miała dopiero za miesiąc. Chciałam zapytać, czy mogę brać już jodit, bo wyczytałam, że ważny jest do wytworzenia się tarczycy u dziecka (boję się, że za miesiąc będzie już za późno).

Aleksander Ropielewski

Nie ma tkaiej konieczności w sytuacji dobrze kontrolowanej niedoczynności tarczycy w przebiegu ch. Hashimoto. Warto natomiast skontaktować się z endokrynologiem w celu modyfikacji dawkowania euthyroxu.