Prężenie się 3-miesięcznego dziecka

Witam, mam pytanie odnośnie mojej 3-miesięcznej córki. Dodam, że jest karmiona wyłącznie piersią, ja nie wprowadzałam ostatnio nowych produktów. Podajemy jej espumissan dla dzieci. Problem zaczął się jakieś 3-4 dni temu. Córka zaczęła prężyć się, wyginać do tyłu i prostować nóżki, zaciska szczękę i wydaję taki gardłowy dzwięk. Wszystko trwa kilka sekund, powtarza się czasami i do kilkunastu razy na minutę. Dzieje się to niezależnie czy jest zadowolona czy zdenerwowana, co może być przyczną?

Małgorzata Panek

Czy ma to związek z wypróżnianiem się? Małe dzieci stękają i prężą się podczas robienia kupy. Czy maluch rozwija się prawidłowo? Przybiera na masie ciała zgodnie z normami?
Proszę udać się z dzieckiem do pediatry. Na podstawie badania oceni, czy są powody do niepokoju.
Pozdrawiam