Problem pękającej i suchej skóry

Witam! Mam problem pękającej i suchej skóry. W lutym gdy używałem kleju superglu kapnął mi na kciuk i od tego czasu mam tam bardzo suchą skurę która pęka i pojawiają się bardzo bolące ranki które znikają po jakimś czasie a następnie znowu powracają. Co może być tego przyczyną? Czy stosować jakieś maści lub kremy? Myślałem że to przez brak magnezu lecz zażywanie go nie pomogło. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza dermatologa, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.

Proszę zastosować maść dernilan-przyspiesza ona gojenie naskórka, jeśli problem nie ustąpi warto udać się do dermatologa może zaszła reakcja alergiczna.