Przesuszona skóra, powstające rany na zgięciach palców

Mam problem ze skórą dłoni. Mianowicie jest ona bardzo przesuszona. Do tego stopnia, że się rozrywa i powstają rany, głównie na zgięciach palców. Bardzo mocno też swędzi, w niektórych miejscach wygląda jak rybie łuski. Męczę się z tym już drugi rok, najgorzej jest w okresie zimowym. Byłam u kilku lekarzy dermatologów, używałam kremów robionych, kremów bez recepty do skóry atopowej, jednak nic to nie dało. Badania krwi w normie.Czy to może być alergia na mydło? Co robić? Proszę o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Czy dermatolog określił jednostkę chorobowa? Proponuje ponownie udac sie do lekarza dermatologa, bez badania cieżko jest coś więcej powiedzieć.