Problemy z dotarciem do buntującej się córki

moja kilkunastoletnia córka przechodzi ostatnio fazę buntu na wszystko i wszystkich. mam problem z wyegzekwowaniem od niej powrotów do domu na czas, przykładania się w szkole. boję się, że wpadnie w złe towarzystwo ale kompletnie nie wiem jak do niej dotrzeć. każda rozmowa kończy się awanturą.
ponad rok temu

wszystkie nastolatki wczesniej, czy pozniej przechodza fazy buntu, co oznacza, ze wychowywanie ich jest juz zakonczone. jesli kazda rozmowa konczy sie awantura, tzn., ze obydwie strony naruszaja swoje granice. prawdopodobnie nie umieja sie bronic i nie przestrzegaja waznych zasad w rozmowie. warto byloby przyjrzec sie ze specjalista, co takiego dzieje sie w tych rozmowach, w uczuciach, w obronie, w przekonaniach oraz poznac zasady prowadzenia takich rozmow i nauczyc sie kilku umiejetnosci.
pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam Serdecznie,

Zachęcam do obdarowania swojej Córki zaufaniem, na tyle na ile to możliwe, pomimo niepokoju...

Im bardziej będzie Rodzic kontrolować Córkę, to tym, większy opór.

Może warto byłoby przedyskutować osobiście ten temat u psychologa?

Życzę tylko udanej relacji z Córką,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com