Problemy z nabraniem pełnego wdechu, szorstkie kostki na dłoniach

Witam. Mam 25 lat. Schudłem 11 kg w 2 miesiące nie stosując żadnej diety restrykcyjnej. Mam bardzo szorstkie kostki na dłoniach. Nie odczuwam głodu i pragnienia. Mam problemy z nabraniem pełnego wdechu. Mam wysuszone spojówki, nos i jamę ustną. Przestałem się pocić. Kiedy chce kichnąć to nie mogę. Utraciłem częściowo smak i węch. W moczu mam ciała ketonowe 50mg/dl. Ciśnienie 125/85 puls 70. Przestały mi rosnąć paznokcie. Mam popękane naczynka w oczach. Jakie mam zrobić badania?

Proszę nie robić badań na własną rękę i nie radzić się w internecie, tylko niezwłocznie pójść do specjalisty chorób wewnętrznych, który Pana zbada i zaplanuje właściwą diagnostykę.