Problemy z tarczycą a wyniki badań hormonalnych

Mam 24 lata. Około 3 lata temu podczas badań oraz konsultacji stwierdzono niedoczynnosc lub nadczynnosc tarczycy utajoną (nie pamietam juz czy to byla nad czy niedoczynosc). Miałam kontrolować wyniki lecz tego nie robiłam. Ostatnio mam wiele objawów wskazujacych na problemy z tarczyca. W zeszlym tygodniu bardzo mocno powiekszaly mi sie gruczoły. Dzis zrobilam badania. Wyniki: TSH-3,16 N(0,25-3,0) FT3-4,44 N(4,0-8,3) FT4-11,30 N(9,0-20) Co mam o tym myśleć? Sens iść do lekarza?

Dzień dobry,

W Pani przypadku warto wybrać się do lekarza, który dokładnie Panią zbada i zaleci dalsze postępowanie. Warto również podczas wizyty przyjrzeć się tarczycy w usg. Proszę na wizytę zabrać koniecznie poprzednie wyniki badań , jeśli ich Pani nie posiada, to ma Pani prawo zażądać wydania ich kserokopii.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz