Prośba o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej

Interpretacja wyniku z 20.10.2015 r. RTG kl.piersiowa: Owalne poszerzenie cienia górnego śródpiersia po str.prawej. Drobne zacienienie w polu środkowym płuca lewego. Mama leczy się onkologicznie jest po mastektomii piersi lewej, usunięciu macicy (rak trzonu macicy) i 11-tu tygodniach radioterapii w maju b.r. pojawiły się guzki w okolicy obojczyka i kolejna radioterapia 2 tygodnie. Proszę o informacje co się dzieje w płucach

Jeżeli na wcześniejszych zdjęciach Rtg nie było opisywanych obecnie zmian to biorąc pod uwagę przeszłość chorobową Pani Matki nie można wykluczyć powiększonych węzłów chłonnych w śródpiersiu i ewentualnych zmian rozsiewu choroby nowotworowej w płucu lewym Należałoby wykonać porównanie wcześniejszych badań rtg i upewnić się poprzez wykonanie badania tomografii komputerowej lub PET-CT