Przebarwienia na skórze w wyniku zranienia

Witam, chciałbym zapytać czy plamy po ranie (skóra uszkodzona do warstwy właściwej) uda się przywrócić do naturalnego odcienia skóry. Aktualnie mam plamkę o średnicy ok. 1cm o jasnym kolorze (prawdopodobnie brak melaniny), a dookoła jest ciemniejszy pierścień o średnicy 1-2 mm. Bardzo proszę o podpowiedź czym takie zmiany smarować lub czy zabieg laserowy ma sens. Napiszę, że stosowałem krem z witaminą A, ale efekty są prawie żadne, a rana zagoiła się ok. 1,5- 2 lata temu. Z góry dziękuję, Tomek

Ponieważ upłynęło już sporo czasu od momentu zagojenia blizny, najskuteczniejsze metody, które mogą przynieść bardzo dobre efekty to: mikrodermabrazja w połączeniu ze złuszczaniem farmakologicznym, dermabrazja lub zastosowanie lasera chirurgicznego CO2. Dobór właściwej metody jest możliwy tylko po dokładnym obejrzeniu "plamki"