Przepuklina po operacji ginekologicznej

Przepuklina Jestem po operacji genekologicznej (przeciecie brzucha) i teraz mam przepukline. czy to jest 100% rezultat operacji? Przeczytalam: Blizna powstająca po laparotomii jest uznawana za miejsce osłabionego oporu ( i stanowi potencjalne wrota przepukliny pooperacyjnej. Ocenia się, że taka przepuklina powstaje w 2-10% przypadków laparotomii. Czy operacja jest konieczna? czy mam duza przepukline? jak to wiedziec? Dziekuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana konsultacja z chirurgiem. Lekarz musi Panią zbadać, by stwierdzić czy operacja już jest konieczna. Jeśli przepuklina powstała, nie ma możliwości, by doszło do jej wyleczenia bez zabiegu operacyjnego. Będzie się ona powiększać z biegiem czasu.