Przyczyny zawrotów głowy

Czego objawem mogą być zawroty głowy -świat wiruje ,koniecznie trzeba chwycić się czegoś stabilnego ,żeby nie upaść.Sprzyja temu niestabilne podłoże np .winda,kołyszący tramwaj itp. Dziękuję

Przyczyny mogą być różne: zmiany kręgosłupa szyjnego, nadciśnienie, miazdzyca w naczyniach domózgowych, trzeba zgłosić się do lekarza POZ ażeby skierował do specjalistów. Pozdrawiam