Puls 55-60 przy leku Bibloc

Czy puls 55-60 jest normalny przy leku bibloc 5 mg. O ile mi wiadomo to jest to beta-bloker. Jest to powód do zmartwień? Czuję się tylko zmęczony i taki trochę otumaniony, tak to nic mnie nie boli. Choruję na nadciśnienie.

Dzień dobry,

Bibloc zwalnia akcję serca, sugerowałbym redukcję dawki do 1/2 tabl. Proszę pamiętać o okresowej kontroli u lekarza prowadzącego. Na nadciśnienie w Pana wieku są nieco lepsze leki. B-blokery mogą niekorzystnie wpływać na funkcje seksualne u mężczyzn.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz