Czy ciągle podwyższony puls może być niebezpieczny?

Witam od 15 lat leczę się na depresję lekową i mam podwyższony puls biorę beta-blokery ale mimo tego mój puls skacze mi do ponad 90 w spoczynku nie mam żadnych objawów moje pytanie brzmi czy można normalnie żyć z podwyższonym pulsem bez obawy o swoje zdrowie i życie bardzo proszę o odpowiedz jestem załamany

Jeżeli są to jedynie incydenty podwyższonej częstości pracy serca, nie ma powodu do zmartwień. Wymaga Pan jednak wykonania holtera-EKG, w celu wykluczenia zaburzeń rytmu serca. Warto także wykonać badanie echokardiograficzne. Jeśli podwyższone tętno utrzymuje się, proszę poinformować o tym lekarza prowadzącego. Być może konieczna będzie eskalacja dawki beta-blokera.