Niski puls przy kontrolowanym podwyższonym ciśnieniu

Ojciec lat 83 ma bardzo niski puls (42-48) przy kontrolowanym podwyższonym ciśnieniu. Po zawale serca 4 lata temu.Wyniki hdl,ldl, trójglicerydy w normie. Jest osobą w ciągłym ruchu, aktywną jak na swój wiek. Ostatnio były osłabienia przy pulsie 42. Rozumiem, że założenie Holtera i.....

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisała Pani jakie leki bierze Pani tata. Obniżony puls najpewniej jest bowiem wynikiem przyjmowania beta-blokera. Sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym kardiologiem, który wdroży właściwe postępowanie.