Stosowanie leków po zawale z zatrzymaniem akcji serca

Witam Państwa.Mój problem polega na: jestem 10 lat po zawale z zatrzymaniem akcji serca przez ostatnie 5 lat brałem betalo zok 0,25 1x dziennie dostałem bradykardii/tętno od 42 d0 48/ i arytmii,Pani kardiolog zmieniła mi na nebilet 5 mg.tętno się nie podniosło, ustabilizowało się 43 do 46 arytmia powoli zanika.Moje pytanie czy tak winno być.Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zarówno jeden lek jak i drugi należą do grupy beta-blokerów, które ze względu na zasadę działania zwalniają tętno. Jeśli zatem czuje się Pan dobrze, a problemem jest tylko wartość tętna, to nie ma powodów do niepokoju. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem kardiologiem.