Rozstanie po długim związku - co dalej?

Witam, jestem 30-letnią kobietą i ponad półtora roku rozstałam się z mężczyzną, z którym byłam 13 lat. Uściślając, to on rozstał się ze mną. Prawda jest taka, że stało się to z mojej winy, zdradzałam go i bardzo teraz tego żałuję.

Próbuję zapomnieć i ułożyć sobie życie na nowo, ale zdecydowanie mnie to przerasta. Jestem silną, atrakcyjną kobietą, mam dobrą pracę, własne mieszkanie i samochód, świetnie sobie radzę z codziennymi obowiązkami. Psychicznie jestem wrakiem. Umawiam się na randki, ale nie jestem w stanie stworzyć związku, ciągle porównuję. Chciałabym się ustatkować i założyć rodzinę. Uciekam w alkohol. Nadal bardzo kocham swojego byłego partnera i najprawdopodobniej on mnie też. Jesteśmy w stałym kontakcie, on jest sam, bardzo mnie wspiera i pomaga, ale nie chce wrócić ponieważ stracił do mnie zaufanie.

Co powinnam zrobić? Kontynuować znajomość z nadzieją, że kiedyś wróci, czy zerwać kontakt? Proszę o pomoc. Czas wcale nie leczy moich ran.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Rozstanie z długoletnim partnerem jest bardzo trudnym przeżyciem. Uczucia i wspomnienia związane ze związkiem mogą jeszcze długo wpływać na Pani życie.

Obecnie stra się Pani znaleźć nowego partnera, ale wciąż nie ma w Pani na to przyzwolenia. Ucieczka w alkohol nie jest wyjściem z sytuacji, tylko pogłębia trudności. Warto by skonsultowała się Pani z psychologiem i podczas pracy z nim postrała rozwiązać chociaż część swoich problemów. Dzięki pracy z psychologiem mogłaby Pani poukładać swoje sprawy, wejrzeć w swoje wnętrze i dowiedzieć się, co jest dla Pani najważniejsze.

Pozdrawiam