RTG zębów a starania o dziecko

Witam serdecznie. Byłam dzis u dentysty i miałam prześwietlane 3 zeby, ale niestety nie dostałam fartucha ochronnego. Normalnie leżałam na fotelu, Pani doktor przyłożyła mi taka maszynę, wyszła i po sekundzie wróciła. Chciałabym sie dowiedzieć jakie sa zagrożenia jeżeli nie miałam fartucha ochronnego założonego? Akurat mam okres i w tym cyklu chciałam z mężem starać sie o dziecko. Prosze o pomoc.

Dzień dobry,
Rentgen cyfrowy daje minimalne obciążenie promieniami, szczególnie w przypadku małych zdjęć zębowych. Dlatego brak fartucha. Jeżeli nie jest Pani jeszcze w ciąży, a dopiero stara się o dziecko, nie widzę zagrożenia. Oczywiście dla własnego spokoju można przeczekać jeden czy dwa cykle.

Witam
Pani doktor powinna była założyć Pani fartuch ochronny. Ale w staraniu o dziecko nie ma to żadnego znaczenia.
Natomiast mogłoby miec w sytuacji ciązy.
Zatem proszę się nie lękać.
Pozdrawiam

Bartosz Niedziółka

www.doktorbart.pl

www.extra-dent.pl

Stomatologia Extra-Dent

os. Tysiąclecia 12

61-255 Poznań

tel.: 61 870 10 35

tel. kom.: 602 789 712

e-mail:

gabinet@extra-dent.pl