Skierowanie na oddział ortopedyczny i wykaz badań do zrobienia

Dzień Dobry Mam pytanie mam skierowanie na oddział ortopedyczny i dostałam wykaz badań np. W choroby tarczycy, cukrzycy, serca. ale skierowania nikt nie chce mi dać abym mogla zrobić te badania wo mam teraz zrobić i gdzie się zgłosić?

Skierowanie powinien wydać Pani specjalista, jeżeli takich potrzebuje do Pani przyjęcia. Lekarz rodzinny nie ma obowiązku realizować zachcianek ortopedy względem skierowań na badania. Może pani tez wykonać badania labolatoryjne w prywatnym ośrodku lub w poradni "rejonowej" ale za opłata.