Skuteczne usunięcie czarnego zarostu u 14-latki

Gdy dziecko ( dziewczynka ) z własnej głupoty w młodym wieku a dokładnie 9 lat ogoliło sobie maszynką wąsik.. a ma obecnie 14 lat i ma gęsty czarny wąsik który odbiera jej pewność siebie i kobiecość.. Chcieli byśmy usunąć wąsik lecz nie wiemy czy jakbyśmy samodzielnie usuneli wąsik pęsetą lub u kosmetyczki.. to czy wąsik nie rozrastał by jej sie dalej i gęściej ? czy może warto by było laserowo usunąć wąsik ale czy on też by sie nie rosrastał po tważy gęściej ? proszę o odpowiedź.. dziękuje ..

Najwieksza skutecznoscia charakteryzuja sie zabiegi laserowego usuwania nadmiernego owlosienia. Warto sie jednak skonsultowac z pediatra w sprawie wykonania dodatkowych badan analitycznych. Nadmierne owlosienie moze wiazac sie czasem z zaburzeniami hormonalnymi.

Witam warto przebadac hormony. Jednak najskuteczniejszą metodą depilacji przy ciemnym kolorze zarostu jest depilacja laserowa, można ją wykonać wtedy gdy dziecko nie choruje na padaczkę, nie ma rozrusznika serca i metalowych implatów w ciele, po konsultacji z lekarzem. Potrzebne będzie 5-6 zabiegów. Jesli zarost byłby golony maszynka jednorazową to wtedy bardzo się włoski wzmocnią.