Skuteczność tabletki antykoncepcyjnej po uszkodzeniu blistra

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i właśnie zauważyłam, że jedna tabletka jest otwarta, a do jej wzięcia według strzałek pozostało mi jeszcze 14. I stąd pytanie: czy jej skuteczność będzie zmniejszona przez powstałe otwarcie czy mogę ją wziąć bez obaw?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Fakt, że opakowanie jest otwarte nie wpływa na jakość tabletki hormonalnej. Zdecydowanie proszę się zatem nie niepokoić - może ją Pani bez obaw zażyć.