Spadek poziomu leukocytów i leczenie RZS

Bardzo proszę o pomoc. Leczę się u reumatologa na RZS ale leukocyty mi spadają. WBC 3,79 norma od 4; NEU 2,35 norma od 2,5; LYM 0,94 norma od 1; EOS 0,07 norma od 0,1; MONO 11,1 norma do 8. Biorę arachid i teraz nowy lek po wizycie metypred. Czy wyniki są związane z moją chorobą? Czy mam zrobić jakieś jeszcze wyniki, które stwierdzą co jest przyczyną? Trochę mnie to niepokoi, że z każdych badań są gorsze. Może to ma jakieś znaczenie: mam 39lat, matka 3 dzieci, pracująca. Pozdrawiam Alicja S.

Renata GrzechociĹska

Proszę udać się do lekarza prowadzącego. Obniżenie parametrów układu bialokrwinkowego może być spowodowane przez przyjmowane leki.