Stosowanie Letroxu przy niedoczynności tarczycy

Z powodu niedoczynności tarczycy tsh 4,3 ft4 0,74 lekarz kazał brać letrox w dawce 25. Przez pierwszy tydzień połowa dawki (czulam się przez 3 dni dziwnie) teraz chciałam zacząć brać już 25.Dziś wziełam i... koszmar.Miałam migrene oczną,nerwowość,drżenie ciała,po prostu nie mogłam dać sobie rady sama z sobą.Mam pytanie czy to normalne czy może dawka 25 jest dla nie odpowiednia?Proszę o rade co mam robić(brać i się męczyć czy pozostać na dawce mniejszej?

Dzień dobry,

25 ug to niewielka dawka, niektórzy pacjenci nawet nie czują jej działania, ale to oczywiście sprawa osobniczo zmienna. Może mieć Pani większa wrażliwość receptorową na lewotyroksynę i stad te objawy. Niech Pani spróbuje zostać na mniejszej dawce jeszcze przez 14 dni, a następnie podejmie ponowną próbę jej zwiększenia, może wówczas nie wystąpią objawy niepożądane. Warto oznaczyć sobie kontrolnie TSH po tych 2 tygodniach i jeśli zmniejszyło się