Stosunek bez zabezpieczenia z kobietą, która ma grzybicę a konieczność zarażenia

Dzień dobry mam pytanie czy uprawiając sex bez zabezpieczenia z kobieta która ma grzybice zawsze się zarażę czy istnieje możliwość że nie ?. Pytanie się wzięło stąd we robiłem sobie badanie mykologiczne i nic nie wyszło więc pytanie czy badanie mogło być źle przeprowadzone i wynik błędny czy jednak udało mi się nie zarazić ?.

Kontakty seksualne bez zabezpieczenia niosą za sobą ryzyko transmisji szeregu schorzeń (nie tylko infekcji grzybiczej). W opisywanym przez Pana przypadku nie musiało dojść do zakażenia. Jeżeli był to kontakt z przygodna osobą, należny wykonać badania w kierunku chorób przenoszonych droga płciową.