Szkodliwość wykonania 7 zdjęć RTG

Witam. Upadlem z 3 metrow wysokosci. Zrobiono mi łącznie 7 zdjec rengenowskich na kręgosłup klatkę biodro i piete. Jak bardzo szkodliwe jest zrobienie tylu zdjęć naraz.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że szkodliwość takiej ilości zdjęć nie jest zbyt duże. Tym bardziej że były konieczne.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w trakcie wykonywania zdjęcia rentgenowskiego dawki promieniowania są bardzo niskie. Nie ma powodów do obaw. Na pewno jest to mniej szkodliwe niż nie rozpoznanie złamania przez oszczędne zalecanie badań RTG.

Pozdrawiam.