Szum po prawej stronie głowy i prawego ucha

Mam 54 lata.Od sześciu miesięcy mam duże problemy z szumem prawej strony głowy i prawego ucha.Zrobiłam MR głowy z kontrastem.W sekwencji MR angio-niedrożny odc.P1 prawej t.tylnej mózgu,odcinek P2 wypełnia się z t.łączącej tylnej.Oprócz tego hipoplazja prawej tętnicy kręgowej w odcinku wewnątrzczaszkowym/średnica ok.1 mm. Czy ten niedrożny odc.P1 może być powodem moich szumów?Są one b.dokuczliwe i trwają z malutkimi przerwami 24 godz. na dobę. USG Dopplera t.szyjnych nie wakazało istotnych zmian.

Magdalena StusiĹska

Tak, takie zmiany naczyniowe mogą powodować tego typu objawy.