Uczucie pustki, brak sensu i życia

Witam mam 23l.od szkoly towarzyszy mi uczucie pustki brak sensu zycia czesto bywam smutna,tylko pozoruje usmiechnieta zadowolona z zycia zeby nikt nie pomyslal ze jestem ciagle smutna.Moje relacje z ludzmi sa dobre ale ja mam duzy stres kiedy rozmawiam czy przebywam w srod innych.Podejrzewam u siebie lek spoleczny,mam niskie poczucie wlasnej wartosci,tylko ktos mnie skrytykuje to ja winie sie za to i mysle ciagle o tej krytyce,ze inni maja racje jestem beznadziejna.

Polecam podjąć jak najszybciej terapię poznawczo-behawioralną, która pomoże pani wzmocnić pewność siebie i samoocenę, a takze pozwoli walczyć z nadmiernym stresem oraz lękiem społecznym. Jeżeli od czasów szkoły "samo nie przeszło" to są nikłe szanse, że teraz - bez pomocy specjalisty - tak się stanie. Im szybciej zgłosi się pani po pomoc, tym szybciej pozbędzie się problemu. Pozdrawiam.

Proszę nie czekać, tylko próbować umówić się na psychoterapię. Szkoda Pani zdrowia i upływającego czasu, który mogłaby Pani poświęcić na cieszenie się i po prostu ŻYCIE. Domyślam się, że towarzyszy Pani ogromne cierpienie związane nie tylko z tym jak się Pani czuje, ale też wynikające z tego, że udaje Pani, że nic się nie dzieje. Trudno jest być z kimś blisko, kiedy ciągle trzeba mieć na twarzy maskę. Psychoterapia pomoże Pani uwolnić się od niej i zacznie Pani żyć i być autentyczną,szczęśliwą kobietą, taką jaką Pani zasługuje być, zacznie także Pani odczuwać swoją wartość. Owszem, nie będzie to proces ani łatwy ani krótki, ale warty zachodu. Powodzenia.

Witam Panią. W Pani opisie najbardziej zwracają moją uwagę: uczucie pustki, brak sensu życia i niskie poczucie własnej wartości. Jestem przekonany, że ważnym aspektem sensu naszego życia jest to jakie zajmujemy w nim (naszym życiu) miejsce swoją osobą. Możemy mówić o związku przyczynowo-skutkowym. Trudno będzie nadać sens życia osobie, która ma niską samoocenę (niskie poczucie własnej wartości). Wówczas może się pojawić uczucie pustki. Dodatkowo Pani doświadczenia z ludźmi (kiedy pojawia się krytyka i stres) jakby potwierdzały Pani samoocenę i poczucie własnej wartości. Moim zdaniem warto zidentyfikować źródła opisywanych przez Panią trudności (np. zaniżone poczucie własnej wartości). Czasami stoją za nimi doświadczenia z przeszłości. Polecam Pani bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią