Usunięcie gradówki na powiece a powrót do pracy

Mam gradówkę na powiece do usunięcia. Czy po zabiegu konieczne jest długie l4? Zabieg będzie wykonywany zimą. Jestem pracownikiem biurowym i cały dzień spędzam przed komputerem. Czy po zabiegu od razu można wrócić do pracy? Jak wygląda sam zabieg?

Lek. Tomasz Budlewski

Zabieg w większości przypadków odbywa się w znieczuleniu miejscowym, uzależnione od dokładnego umiejscowienia. Na pewno konieczna jest rekowalescencja i odpoczynek aby nie nadwyrężać wzroku prze kilka pierwszych dni po zabiegu. Po za tym ciężko jest coś więcej powiedzieć gdyż duża zależy także od samego przebiegu zabiegu i gojenia. Zostania wszystko powiedziane przed zabiegiem.