Wielu partnerów w życiu obecnej partnerki

Moja dziewczyna miała przede mną wielu partnerów, z jednym współżyła. Wiem, że nie powinienem mieć jej tego za złe, w końcu to jej przeszłość, nawet mnie wtedy nie znała, ale podświadomie ciągle o tym myśle i nie może dać mi to spokoju, zdarza się że i nie śpie po nocach.

Dzień dobry.

Zazdrość o przeszłość partnera osiąga niekiedy "patologiczny" wymiar - jeśli wynika ze specyfiki osobowościowej osoby zazdroszczącej. W pozostałych przypadkach jest oznaką zwykłej niedojrzałości.
Niezależnie od przyczyny, warto skonsultować problem z psychologiem. Taki stan bowiem - niezależnie od pierwotnej przyczyny - jest wyniszczający, co sam Pan zresztą słusznie zauważa.

Pozdrawiam.

Po tak opisanym problemie pojawiają mi się dwa wnioski - odczuwa Pan patologiczna zazdrość o przeszłośc partnerki i/lub jest Pan absolutnie niepewny siebie, z niską samooceną i brakiem zaufania do siebie. Czy porównuje się Pan z wyimaginowanymi byłymi chłopakami pana partnerki? Pojawiają się u pana myśli "ciekawe czy jestem tak dobry, jak...", "pewnie ona teraz mnie porównuje z..." itd?
Obsesyjne myślenie na temat przeszłości dziewczyny może doprowadzić pana do głębszych problemow na tle nerwowym, a także spowoduje w pewnym momencie kłotnie miedzy wami (o co? o coś, co dawno dziewczyna zamknęła - o jej przeszłość").
W każdym razie polecam udać się na konsultację z psychologiem. Pomoże on panu uwierzyć w siebie i swoje możliwości, podniesie samoocenę i zaufanie do siebie. A dzięki temu zazdrość o przeszłość zmaleje lub całkowicie zniknie. Pozdrawiam.