Wpływ leków na płód w 5. miesiącu

Nie wiedziałam że jestem w ciąży, a ponieważ mialam bardzo stresujace chwile doraznie wzięłam 3 razy cloranxen 5 mg w 3, 5 i 6 tygodniu ciąży i teraz wyczytałam że to benzodiazepina i odchodzę od zmysłów. Jestem w 5 miesiącu i usg wyszło prawidłowe ale czy jest szansa ze to nie wpłynęło na dziecko, czy na pewno bedzie miało wady i jakie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęte leki mogły negatywnie wpłynąć na rozwój płody. Nie jest jednak wykluczone, że ciąża przebiega bez zaburzeń. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.