Wybudzenie po narkozie i poważnej operacji

jak długo trwa wybudzenie pooperacyjne po poważnej operacji

Każdy człowiek różnie reaguje na leki, stąd różny jest czas wybudzania po znieczuleniu. Nie da się tego dokładnie określić. Zbyt wiele czynników o tym decyduje.

Witam!
Droga pani zależy to od długości znieczulenia i zastosowania dodatkowych metod chirurgicznych do zabiegu np. aparatury do krążenia pozaustrojowego. U ludzi w pani wieku niestety trwa to trochę dłużej. Nie wiem jaki to zabieg, ale jeżeli tewa on dłużej niż dwie godziny to okres wybudzenia może się wydłużyć o parę nawet paręnaśćie godzin. Zależy to też od metod znieczulenia. W Krakowie raczej w szpitalach są możliwości nowoczesnego znieczulenia z możliwością wczesnego wybudzenia pacjenta.
Pozdrawiam.