Wycinanie znamienia na plecach

Witam, mam na plecach znamię, jakieś 3 mm. Na wizycie, zapytałam dermatologa czy znamię wydaje mu się zaczerwienione odpowiedział, że tak, dał skierownie na konsultacje i ewentualne wycięcie do chirurga. Chirurg natomiast powiedział, że jest ono nieregularne,ale nie budzi niepokoju, mam go kontrolować co pół roku , to wtedy nie ma powodów, by go wycinać, na pytanie czy nie jest zaczerwienione odpowiedział , że na pewno nie! Czy chirurdzy również mają wiedzę na temat znamion?Obaj badali "na oko".

Witam,w razie tego typu wątpliwości należy wykonać badanie dermatoskopowe znamienia. Ja z reguły, jako chirurg wycinam wszystkie znamiona, które kieruje do mnie dermatolog. A tak ogólnie po ponad 20 latach pracy to już się w większości przypadków rozpoznaje poszczególne typy znamion. Po wycięciu materiał oddaję do badania histopatologicznego. Poza tym zostaje mała blizna i na tym się kończy Pani niepokój.