Wymioty po wypiciu odrobiny alkoholu

Witam. Mam 18 lat i po wypiciu alkoholu, dosłownie odrobiny, chce mi się wymiotować. Przed 18 urodzinami nie piłam w ogóle. Dowiedziałam się że to objaw zatrucia organizmu. Moje pytanie czym mogłam w takim stopniu zatruć organizm i jak mogę się odtruć? Jakieś kuracje, wprowadzenie nowych nawyków, branie specjalnych leków, preparatów. Jednak jeśli to nie zatrucie to bardzo proszę o sugestie co to może być. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu, gdyż nie znalazłam nigdzie w sieci konkretnych informacji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana reakcja może być spowodowana zaburzeniami w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego W przypadku nawrotu dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego.