Wynik stężenia glukozy a konieczność przyjmowania leku Glucophage

przy takich wynikach glukoza na czczo 79 mg/dl [norma 65-105.00]glukoza po 1 godzinie 154 mg/dl i po 2 godzinach 89 mg/dl insulina na czczo 14.00 iu/ml [norma 6-27.00] po 1 godzinie 229.96 i po 2 godzinach 142.86 obciazenie glukoza 75 lekarz przypisał leki glucophage xr 500 mg na noc 1 tabletke czy czukier po nich nie bedzie spadał i czy jest przy takich wynikach koniecznie przyjmowanie tego leku

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Glucophage został przepisany ze względu na wysoki poziom insuliny, co wskazuje na insulinooporność. Proszę zaufać lekarzowi i stosować zalecony lek.

Przyczyną włączenia Pani metforminy jest występujące zjawisko insulinoopornosci i decyzja jest właściwa ale nie może ograniczyć sie tylko do farmakoterapii lecz do zmiany trybu żywienia oraz aktywności fizycznej. Metforminy to leki bezpieczny i ryzyko wywołania przez nią hipoglikemii jest znikome.